Otopark Çizgileri

Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız evlerimizde, otoparklarda ve alışveriş merkezlerinde araçlarımızı otoparklara parkederken, otopark içindeki trafiği düzenleyici olarak kullanılan çizgilere otopark çizgileri demekteyiz. Araçlarımızı park ettiğimiz otoparklar günümüzde trafik yoğunluğu fazla olabilen, bilhassa hafta sonları yada özel günlerde yer bulunamayan alanlardır. Bu sebeplerle otoparkların trafik mühendisliği ilkelerine uygun olarak trafik projelerinin yapılması, otopark yapılacak alanları olduğunca optimal şekilde yapılması, usta eller, otopark çizgisi ve yol çizgileri firmaları tarafından bu projenin uygulanması gerekmektedir. Otopark çizgisi çizerken dikkat edilmesi gereken bir çok farklı konu bulunmaktadır. Yapılacak düzenlemelerin dünya standartlarına ve ülkemizde uygulanan yönetmeliklere uygun olması gerekmektedir. Profesyonel bir çizim işi için öncelikle otopark alanını projelendirmekte ve standartlara uygun hale getirmekteyiz. Bu konuları aşağıda başlıklarına göre inceleyeceğiz.


Otopark Çizgileri Nasıl Projelendirilir?

Büyük konut projeleri , AVM projeleri , Havalimanları gibi alanlarda otopark trafik düzenlemesi yaparken tasarladığımız sistemi otopark çizgileri , trafik levhaları , delinatörler , kauçuk hız kesiciler , kolon ve duvar taramaları , metal araç park stoperleri gibi unsurların bütünüyle değerlendirildiği bir şekilde projelendiriyoruz. Yapmış olduğumuz projelendirme işlemi sırasında vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetiyle otoparkınızın profesyonel bir hal almasını, dünya ve Türkiye standartlarına uygun olmasını sağlıyoruz. Bu standartlar ülkemizde yönetmelikler ile belirlenmiştir. Bu otopark yönetmeliğine https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180222-7.htm linkinden ulaşabilirsiniz.


Otopark Çizgileri

Otopark Çizgileri Kullandığımız Malzemeler

Otopark çizgileri konusunda işverenin isteği doğrultusunda çift kompenant boya ve soğuk boya ile yapabilmekteyiz. Çift kompenant boya ile yapılan otopark çizgileri 2 mm ile 3 mm arasında istenilen kalınlıkta yapılabilir. Soğuk boya ile yapılan otopark çizgileri ise mikron bazında inceliklerde uygulanmaktadır. Otopark çizgileri uygulamalarını tamamlayan diğer unsurlar ise taramalar , yönlendirme okları , kauçuk duvar köşebentleri , metal stoperler ve reflektif butonlar olabilir. Kullanmış olduğumuz tüm malzemeler sektörde en kaliteli ve uzun dayanımlı malzemelerdir. Firmamız tüm projelerde birinci kalite otopark çizgi malzemeleri kullanılmasını önermekte ve uygulamaktadır.


Otopark Çizgileri İşlerinizde Daima Sizin Yanınızdayız

Şirketimiz bünyesinde otopark çizgileri uygulaması , tüm yaşam alanları için o mevkinin işleyişine uygun olarak projelendirilmekte ve işverenin istekleri doğrultusunda ustalıkla icra edilmektedir. Otopark çizgisi işlerinize firmamız profesyonel kadrosu ve kaliteli hizmeti ile çözümler sunmaktadır. Firmamız bunun yanında fabrikanızda bulunan fabrika çizgileri konusunda da uzmanlık sahibidir.PROJELERİMİZDEN FOTOĞRAFLAR

Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri Otopark Çizgileri

REFERANSLARIMIZ