Termo Plastik Yol Çizgi Boyası

Belirli sıcaklıklarda eritildikten sonra, uygun cihazlar vasıtası ile yol yüzeyine, üzerine cam kürecik dökülerek sprey ve sıcak olarak uygulanan yol çizgi boyasıdır. TCK Genel Müdürlüğü karayolları teknik şartnamesinin, TS EN 1871 ve TS EN 1436 standartlarının gereklerini yerine getirecek şekilde formüle edilmiştir.


Yüksek dayanımı sayesinde, yoğun trafik altında yansıtma gücünü, çizgi kalınlığını ve genişliğini yıllarca muhafaza eder. UV ve Kimyasal dayanımı çok yüksektir.


Şehir içi ve şehirlerarası yolların, havaalanlarının, otoparkların çizilmesi, fabrika zemin çizgileri ve işaretlenmesinde kullanılır.Uçucu bileşeni olmadığı için çevreye herhangi bir zararı yoktur.


UYGULAMA ÖZELLİKLERİ


Yüzey Hazırlama Bilgileri:


Uygulamasından önce, uygulama yapılacak yüzeyin kuru, tozsuz, yağ ve diğer kirlerden arındırılmış olması sağlanmalıdır. Yolun yüzey sıcaklığının 5 ºC’nin üzerinde olması gerekmektedir. Yolda mevcut bulunan boyanın temizlenmesi tavsiye edilir. Ancak yüzeydeki eski boya kolay temizlenemiyorsa üzerine uygulama yapılabilir.


Uygulama Bilgileri:


Üzerinde mekanik karıştırıcısı ve sıcaklık kontrol ünitesi olan ısıtma kazanına, bir kaç torba birlikte atılır. Belirlenmiş sıcaklık noktasına kadar ısıtılarak ürün eritilir.


İlk atılan ürünler eridikten sonra ısıtma kazanının kalan kısmı ürün ile doldurulur. Yapılan bu işlem; ısı transfer oranını arttırmakta ve tam dolu kazanın ısıtma süresini azaltarak enerji ve zaman tasarrufu sağlamaktadır


Isıtma tankı içindeki ürün homojen karışıma ve önerilen uygulama sıcaklığına ulaştığında ürün uygulama ekipmanlarına transfer edilir. Özel ekipmanlarla yola sprey şeklinde uygulanır. Yapılan uygulama işinde tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.


Firmamız yapmış olduğu tüm termo plastik yol çizgi boyası işlerinde en kaliteli boya ve malzemeleri kullanmaktadır. Kaliteli malzeme ile çizilen yol çizgileri daha uzun ömürlü olmakta ve müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Uzun yıllar edindiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile birçok başarılı projeye imza atan firmamız kullandığı kaliteli malzemeler ile birlikte sektörde her geçen gün daha ön plana çıkmaktadır.

REFERANSLARIMIZ